A FŐTÁV Zrt. 2018-ban elindított „Kéménymentes belváros” programmal, az úgynevezett fővárosi távfűtési hőgyűrű részeként bővíti a meglévő vezetékhálózatát. Ahogyan más európai nagyvárosban ez már megfigyelhető, Budapesten is összekötik a külvárosi részeken található szigetszerű hőkörzeteket, azaz távfűtéses övezeteket. Ennek azért van jelentősége, mert ezáltal a belső pesti kerületekben is bevezethetővé válik a környezetbarát távfűtés.
A FŐTÁV ZRT által elvégzett felmérés szerint Budapesten minden 45 ezer gázfűtésű háztartás távhőre állítása évente megközelítőleg 67 ezer tonna CO2 kibocsátás csökkenését eredményezné, ezen felül a becslések alapján, éves szinten csaknem 80 tonna egyéb káros anyag kibocsátásának csökkenését is magával vonná, ami egy sokkal tisztább levegőjű, élhetőbb, környezetbarát fővárost eredményezne.
Partnerkapcsolat
Fővállalkozóként a jelenlegi projektünk dupla öröm számunkra, egyrészt, fontos visszajelzés, hogy a korábbi partnerünk ismét bizalmat szavazott nekünk és újra van lehetőségünk együtt dolgozni, másrészt pedig mivel munkáink során nagy hangsúlyt fektetünk a környezetvédelemre nagyszerű érzés, hogy ilyen módon is támogathatjuk azt.
Feladatunk a beruházásban
Feladatunk a belváros távhőellátását szolgáló 2xDN600-as tranzitvezeték kiépítése a budai oldalon, illetve a pesti oldalon a Március 15.-e téren megépülő A7es aknáig.
A munka első lépéseként elvégeztük a Kelenföldi Erőműtől a Déli pályaudvarig tartó élő távhővezetékre csatlakozást a Rácz fürdő előtt, majd ezt követett egy 2*30m, 2*DN1100-es védőcsöves átvezetés a Krisztina körút alatt. A munkálatokat az Erzsébet híd budai hídfőjénél folytattuk, ahol elkészítettük a távvezeték hídfőbe történő beállását.
Munkánkat a Március 15-e téren megépülő A7-es akna megépítésével zárjuk.